Szukaj na tym blogu

niedziela, 7 kwietnia 2013

Piękne dłonie po świątecznych porządkach

Zdrowie i Uroda






Kiedy mijają już Święta Wielkanocne, opadają emocje, a życie powoli wraca do swojego normalnego rytmu, warto zająć się sobą. Godziny spędzone na porządkach, przygotowywaniu świątecznych potraw i sprzątaniu po uroczystym biesiadowaniu pozostawiają ślady na naszych dłoniach. Jak o nie zadbać?

Dłonie – nasza wizytówka

Nasze ręce pokryte są bardzo delikatna i wrażliwą skórą. Niestety często zapominamy o ich pielęgnacji, a przecież to one są najbardziej narażone na działanie kurzu, detergentów czy nieprzychylnej aury. Co więcej, dłonie to często też druga - po twarzy -część naszego ciała, na którą najczęściej zwracają uwagę nasi rozmówcy. Dlatego tak ważne jest, aby zawsze były piękne i zadbane.

Podstawy pielęgnacji rąk

Najważniejsze zasady dbania o dłonie są bardzo proste. Nie powinniśmy ich narażać na działanie zbyt gorącej i zbyt zimnej wody. Kiedy je myjemy, najlepiej odkręcić letnią. Należy również pamiętać o rękawiczkach – ochronnych, kiedy sprzątamy i tych ocieplanych, kiedy w chłodne dni wychodzimy z domu, narażając je na działanie zimnego powietrza.

Domowe sposoby na piękne dłonie

Najlepiej kiedy podstawowym zasadom pielęgnacji towarzyszy użycie odpowiednich kosmetyków. Warto jednak pamiętać również o prostych, domowych sposobach. Raz dziennie, najlepiej wieczorem można umyć dłonie w oliwie z wyciśniętą kapsułką witaminy A+E. W ten sposób nawilżymy dłonie, odżywimy skórę i zapobiegniemy jej wysuszaniu.

Rzadziej, co tydzień lub dwa, warto zrobić sobie peeling z soli morskiej, soku z cytryny i odrobiny oliwy. Po takim zabiegu, nasze dłonie będą wyglądały jak po wyjściu z salonu kosmetycznego. A jak ukoić podrażnione, spracowane lub mocno wysuszone dłonie? Wystarczy maseczka z tłustego mleka i płatków owsianych. Płatki działają łagodząco i przeciwzapalnie. Po trzydziestu minutach zazwyczaj czuć sporą poprawę. Należy jedynie pamiętać by mleko nie było gorące, kiedy nakładamy maseczkę.
zródło: everydayme.pl

Aroma Group

Aroma Group Zdrowie i Uroda

Zioła na wiosnę

Zdrowie i Uroda
Wiosną wszystkie rośliny budzą się do życia, także zioła. Co prawda nie jest ich tak dużo jak latem, ale stanowią wartościowe uzupełnienie naszych wiosennych posiłków, a pewne z nich można stosować na określone dolegliwości... Jak skorzystać z ich dobrodziejstw? Przeczytacie poniżej.





Rzeżucha

To zioło, które bardzo łatwo i szybko można wyhodować samemu wysiewając wprost na zwilżoną watę lub do ziemi w płytkiej doniczce (dorodniejsza rzeżucha rośnie gdy jednak wysiejemy ją do ziemi). Jej listki zawierają silne olejki eteryczne, które pobudzają apetyt i trawienie, a także witaminę C i bata-karoten. Rzeżuchę można dodawać do twarożków, masła, układać bezpośrednio na kanapkach, przyprawiać nią sałatki, zupy i sosy.

Szczypiorek

Co prawda jest dostępny przez cały rok, ale to wiosenna roślina. Ma wysokie właściwości zdrowotne. To bogate źródło witaminy C, beta-karotenu i olejków eterycznych zawierających siarkę oraz soli mineralnych: potasu, wapnia, magnezu, sodu i fosforu. Szczypiorek poprawia trawienie, reguluje apetyt i może wspomagać walkę z nadciśnieniem. Zastosowanie szczypiorku w kulinariach jest bardzo wszechstronne. Można go dodawać do twarożków, sosów, zup, sałatek, surówek, kanapek i innych dań.
Wierzba

Wszyscy kojarzymy wielkanocne bazie. Są nierozłącznym elementem dekoracyjnym, ale nie tylko. Pewne gatunki wierzby mają zastosowanie w lecznictwie. Nie każdy wie, że dzisiejsza aspiryna, czyli kwas acetylosalicylowy otrzymaliśmy dzięki zbadaniu kory tego drzewa (zawiera kwas salicylowy). Dzisiaj nadal stosujemy korę wierzby – zewnętrznie jako okłady na bóle reumatyczne i wewnętrznie – jako naturalny lek przeciwgorączkowy i przeciwbólowy. Warto wspomnieć, że kiedyś połykano także „bazie kotki” z palm wielkanocnych, by zapobiegać bólom gardła. Aktualnie raczej si
Pierwiosnek

Jest jednym z pierwszych ziół, które mamy okazję zebrać wiosną. W lecznictwie stosuje się pierwiosnek lekarski. Jest on wysoko cenionym środkiem wykrztuśnym (składnik wielu syropów na kaszel), łagodzącym bóle głowy – w tym migreny, a także uspokajającym. Pierwiosnek stosowany zewnętrznie może przyspieszyć gojenie się ran. Trzeba być jednak świadomym, że preparatów z pierwiosnkiem nie mogą stosować osoby z chorobą wrzodową, stanem zapalnym i nadżerkami śluzówki żołądka. W kulinariach wykorzystywane są kwiaty – np. do różnych marynat oraz liście – do sałatek.

zródło:we-dwoje.pl

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Korzyści z picia aloesu

Co to jest probiotyk?

Sonya skin collection

Aloesowe mydełko z avocado

Aromatyczne spa w twoim domu